Prodáno

Prodej rodinného domu 5+1 Klopotovice, CP 867 m2

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízím ke koupi samostatně stojící rodinný dům, který se nachází v centru obce Klopotovice, ležící 2 km od Tovačova 13 km od Prostějova. V obci je základní občanská vybavenost (obchod a pohostinství).

Dům byl postaven v r. 1947, zdivo je cihelné, střecha původní s krytinou z eternitu, z menší části plechová, nad hosp. budovou z tašek, okna dřevěná kastlová, dveře rovněž původní. Dům je napojen na všechny IS, plyn je však momentálně odpojen, v domě už delší dobu nikdo nebydlí. Zdivo se jeví jako suché s výjimkou jedné zdi v kuchyni, kde v zimě praskla trubka i vodovodní baterie mrazem, protože se zde netopilo. Vodovod je obecní, ve dvoře je i studna, odpady jsou svedeny do kanalizace. Elektřina j zde 220/380V, jistič už novější, elektroinstalace zčásti v mědi.

Dům je velmi dobře dispozičně řešen, o čemž se přesvědčíte i při prohlídce, protože všechny pokoje s výjimkou jednoho jsou neprůchozí. Naprostou raritou je nadstandardně prostorný obývací pokoj, který má výměru 72 m2, ze kterého je vstup do kuchyně, vedle které je tech. místnost a další pokoj. V chodbě je samostatné WC, po pohodlných schodech je vstup do podkroví, kde jsou dva neprůchozí pokoje a velmi zajímavý stylová místnost využívaná jako komora, kde je však okno, tudíž lze využít i k obývání . V podkroví je i další komora jako úložný prostor. Koupelna s vanou, která před cca 10 let prošla rekonstrukcí, je umístěna v mezipatře. Dům je částečně podsklepen. K domu patří hosp. budova, kde je sklípek, udírna, garáž a stodola, vzhledem k prasklinám je však nutná rekonstrukce, popř. i demolice. Pozemek u domu je rovinatý, není momentálně udržován.

CP rodinného domu + všech parcel činí 867 m2 (RD - zast. pl. + nádvoří 524 m2, další dva pozemky 146 + 197 m2 - zbořeniště a hosp. budova ) Pozemky lze využít jako zahradu, z ulice je zde i vjezd bránou.

Dům je určen k celkové rekonstrukci, bude vyhovovat i větší rodině event. i k podnikání (v přízemí kdysi bylo pohostinství). Koupě je možná pouze za hotové nebo s ručením jinou nemovitostí (je zde nesoulad mezi zakreslením v katastrální mapě a skutečným stavem, podrobnější informace vám k tomu sdělím při prohlídce, v případě zájmu vám zajistím geodeta, pasport stavby a uvedení všeho do pořádku - na předpokládané náklady s tím spojené vám bude poskytnuta sleva do výše 50 tis. kč). Na nemovitosti neváznou žádné dluhy, exekuce ani věcná břemena.